• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

     
  • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

     
  • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

     
  • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

     
  • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

     
 

Błędy najczęściej popełniane w zabiegach medycyny estetycznej

​Moda na bycie beauty & fit z roku na rok staje się coraz bardziej powszechna nie tylko wśród pań, ale również i panów. W tej pogoni za pięknem, często zostają zatarte pewne granice zdrowego rozsądku i właściwego podejścia do metod osiągania odpowiednich rezultatów. Oferta klinik medycyny estetycznej rozrasta się w zaskakująco szybkim tempie, co niestety nie zawsze jest równoznaczne z jakością dedykowanych zabiegów. Medycyna estetyczna ma na celu sprawić, że dana osoba poczuje się lepiej i atrakcyjniej, ale również i w takich sposobach leczenia zdarzają się niefortunne błędy. Zatem czego unikać i jak odpowiednio podejść do zabiegów medycyny estetycznej? 

Najbardziej drastyczne błędy popełniane podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Lekarze medycyny estetycznej w swojej karierze często spotykają się z przypadkami osób, które trafiają do klinik po wcześniejszych nieudanych zabiegach wykonanych w innych gabinetach. Zamiast widocznej poprawy, pacjenci wpadają w jeszcze większe kompleksy, lub zwyczajnie nie dostrzegają żadnej różnicy mimo zainwestowanych pieniędzy. Odpowiednio wykonany zabieg sprawia, że twarz wygląda na zdrową i wypoczętą. Nie ma chyba osób, które nie zgodzą się z tym twierdzeniem, jednak w rzeczywistość bywa różnie. Niewłaściwe wykonanie zabiegu może być spowodowane wieloma czynnikami, ale zawsze w efekcie najbardziej cierpi na tym pacjent, jego wizerunek i także po części psychika. Wśród najczęstszych błędów w medycynie estetycznej wymienia się m.in. szablonowość zabiegów, brak umiaru, botox na tzw. blachę oraz mało indywidualne podejście do pacjenta.

Każda twarz jest inna i potrzebuje odpowiednio dobranego sposobu wykonania zabiegu. Jak Szablonowe wykonywanie zabiegów może przyczynić się do efektu tzw. klona poprzedniej twarzy. Technika dostarczania skórze kwasu hialuronowego w tych samych ilościach oraz obszarach, często przyczynia się do tego, że twarz nie zmienia się tak, jak powinna. W celu uniknięcia takich sytuacji należałoby się przyjęć każdemu problemowi w bardzo indywidualny sposób.

Kolejny rażący błąd to nadmiar substancji wypełniających i to, w jaki sposób są one aplikowane. Niewłaściwe podanie wypełniacza w obrębie bruzd nosowo-wargowych może spowodować większy nawis policzków, co optycznie powiększa bruzdy. Podobnie jest w przypadku kości policzkowych. Nadmiar substancji w tym miejscu często wywołuje nieestetyczny efekt „policzków chomika”. Nadmiar wypełniaczy najczęściej pojawia się przy zabiegach korekcji ust, co możemy zaobserwować często u osób rozpoznawalnych publicznie, chcących zwiększyć swoją atrakcyjność, nie do końca z sukcesem. Sporną kwestią są często również zabiegi dotyczące korekcji ust, a w szczególności ich powiększanie. Zbyt duże usta mogą dawać przerysowany efekt i tym samym oszpecać całą twarz. Dodatkowo w wyniku tak nieudanego zabiegu, mogą nastąpić nawet problemy z mową. Do takich sytuacji często dochodzi poprzez podanie preparatu o niewłaściwej gęstości, czego wynikiem jest nienaturalny wygląd ust.

Każda terapia powinna być dostosowana indywidualnie do potrzeb pacjenta, tak aby przyniosła najlepsze z możliwych efekty. Trzecim najczęstszym błędem w medycynie estetycznej jest właśnie bark takich indywidualnych planów leczenia. Lekarz powinien podczas pierwszej konsultacji zasugerować typ zabiegu, który może najkorzystniej wpłynąć na poprawę wizerunku i rewitalizację skóry. Warto zatem korzystać z usług klinik, które wyróżniają się indywidualnym podejściem do pacjenta.

Czwarty, stosunkowo niewinny, a jednak bardzo niekorzystnie wpływający na wygląd twarzy błąd, to źle wykonany zastrzyk z toksyny botulinowej. Niewłaściwe przeprowadzenie zabiegu może ograniczyć mimikę twarzy i ruchomość brwi, powodując tym samym efekt tzw. blachy na czole.

Profesjonalizm, dyskrecja oraz poczucie estetyki – cechy, które powinien posiadać specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej.

Bez zmysłu estetycznego nie można zostać dobrym lekarzem medycyny estetycznej. Precyzja, z którą winny być wykonywane zabiegi to klucz do sukcesu nie tylko pacjenta, ale również ceniącej się kliniki. Poza tym dyskrecja i profesjonalizm powinny iść w parze z opieką pozabiegową oraz z dbaniem o odpowiednią jakość oferowanych usług. Medycyna dotyczy kreacji wizerunku, czyli jednej z najważniejszych dla człowieka sfer funkcjonowania w życiu. Stosowanie preparatów powinno być dobrane w zależności od potrzeb pacjenta, przemyślane, a ich aplikowanie zaleca się wykonywać w jak najbardziej bezpieczny sposób, który zapewni całościowe powadzenie terapii. Niezmiernie ważne jest również indywidualne podejście do pacjenta i jego ochrona przed innymi schorzeniami. Każdy lekarz medycyny estetycznej powinien mieć poczucie, że dzięki swojej profesji uszczęśliwia pacjentów, poprawia wygląd i kondycję twarzy, a tym samym zmienia ich życie na lepsze.

Jeżeli chcecie postawić na profesjonalistów i jednocześnie ustrzec się błędów - sprawdźcie ofertę Medestetis!