• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Chcesz czuć się 10 lat młodsza? Te zabiegi Ci w tym pomogą! Część I

Zmniejszenie biologicznej aktywności komórek jest podstawowym procesem, który niestety w efekcie powoduje starzenie się skóry. Dodatkowo stan naskórka mogą osłabić przypadłości genetyczne, czy czynniki zewnętrzne typu promieniowanie UV, skażone środowisko, palenie tytoniu, a przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja. Jednak najgorszym wrogiem jest czas, którego niestety, nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Kobiety już nawet po 25 roku życia zauważają u siebie pierwsze zmarszczki czy bruzdy. To głównie panie już po 30 roku życia walczą z pierwszymi oznakami starzenia się, decydując się tym samym na zabiegi medycyny estetycznej. Jakie zatem zabiegi mogą pomóc odmłodzić się nawet o 10 lat?

Iniekcja toksyny botulinowej.

Toksyna botulinowa jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną substancją wykorzystywaną w medycynie estetycznej. Potocznie nazywana jest botoksem, który potrafi zdziałać cuda w walce ze zmarszczkami i nie tylko. Cały zabieg z wykorzystaniem tej substancji jest stosunkowo prosty, bezpieczny i ma na celu zahamowanie nadmiernego kurczenia się mięśni w płycie ruchu. Jest to proces w całości odwracalny, dlatego pacjenci nie muszą obawiać się powikłań. Terapia stosowana jest zazwyczaj do usuwania zmarszczek różnego typu. Doskonale sprawdza się przy likwidacji kurzych łapek, lwiej zmarszczki, zmarszczek pod oczami, króliczych czy bruzd na czole. Iniekcja toksyny botulinowej musi być wcześniej skonsultowana z odpowiednim lekarzem, który nie tylko dobierze odpowiednią dawkę, ale również zbada czy w przypadku konkretnego pacjenta nie występują przeciwwskazania do jej wykonania. Cały zabieg trwa od 15 do 30 minut i w opinii pacjentów jest praktycznie bezbolesny. Polega na wprowadzeniu toksyny do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Odbywa się to przy użyciu specjalnych mikroigieł, których nakłucie porównywane jest do ukąszenia komara. Jest to prosty i stosunkowo tani zabieg, odmłodzi twarz nawet o kilka lat.

Zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych.

Skóra dojrzałych kobiet często traci jędrność, a to z kolei prowadzi do zmian w owalu twarzy. Zmienia się okolica podbródka, policzków oraz brody. Różnice w wyglądzie twarzy są widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego bardzo wiele pań szybko próbuje pozbyć się tego problemu i odmłodzić swój wygląd. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas nici hialuronowe, które potrafią zdziałać cuda. Jest to innowacyjna metoda pozwalająca w bezpieczny sposób wymodelować kontur twarzy oraz nadać jędrności miejscom, które tego wymagają. W ten sposób poprawia się wiązania cząsteczek wody w skórze, co przynosi wręcz natychmiastowy efekt tuż po zabiegu. Skóra jest wyraźnie nawilżona i ujędrniona, a tym samym pojawiające się zmarszczki zostają w małoinwazyjny sposób wyeliminowane z powierzchni twarzy bądź szyi. Zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest pod znieczuleniem (głównie jest to zastosowanie kremu znieczulającego). Mikrokaniule, którymi wykonuje się nakłucia, mają odpowiednie zaokrąglone końce, dzięki po zabiegu nie powstają nieestetycznie wyglądające zasinienia. Wprowadzane są one w nakłucia wykonane uprzednio mikroigłami, natomiast w czasie ich usuwania wprowadzany jest preparat z kwasem hialuronowym, który ma formę linijnych nici. Zabieg może trwać do około 1,5 godzin, natomiast efekty potrafią utrzymać się nawet do roku, a w najlepszych przypadkach nawet do 18 miesięcy.

Zapraszamy do przeczytania również drugiej części tego artykułu: http://salontais.pl/chcesz-czuc-sie-10-alt-mlodsza-te-zabiegi-ci-w-tym-pomoga-czesc-ii_oepm.a