• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Depilacja laserowa - na co zwracać uwagę?

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej trwała metoda pozbywania się zbędnego owłosienia. W przeciwieństwie do zabiegów depilacji woskiem czy depilatorem wystarcza na wiele lat – praktycznie na całe życie. Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych laserem. Może być wykonywana właściwie na każdej części ciała. Z prawidłowo zniszczonych mieszków włosowych już nigdy nie wyrosną włosy. 

Ponieważ zabiegi depilacji laserowej nie należą do najtańszych, warto przed jego wykonaniem poszukać dobrego gabinetu wykonującego tego rodzaju zabiegi. Jak go rozpoznać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy gabinet proponuje wizytę wstępną, często nazywaną kwalifikacyjną lub diagnostyczną. Na takiej wizycie lekarz dermatolog powinien ocenić stan naszej skóry i stwierdzić, czy zabieg depilacji laserowej w ogóle może zostać u nas wykonany. Może bowiem dziwić to, że ten rodzaj depilacji działa najlepiej na grube i ciemne włosy. Osoby o bardzo jasnych i cienkich włosach prawdopodobnie nie zauważą większych efektów. 

Zwracajmy uwagę na to, jakiego sprzętu używa dany gabinet. Na stronie importera licencjonowanych laserów do depilacji można znaleźć listę miejsc korzystających ze sprzętu sprowadzonego wprost od producenta posiadającego atest i licencję a także regularnie serwisowanego. Nie dajmy się także nabrać na zabiegi fotodepilacji – ten rodzaj zabiegów nie ma nic wspólnego z laserem a jego trwałość i efekty są znacznie gorsze. 

Sam zabieg depilacji zwykle wygląda podobnie. Wykonywany jest na ogolonej skórze. Na początku może istnieć konieczność dostosowania mocy lasera do potrzeb danej osoby. Operator lasera podzieli skórę na strefy po czym będzie oddawał pojedyncze strzały przesuwając głowicę lasera centymetr po centymetrze.

W zależności od części ciała zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Może być bolesny, jednak miejmy w myślach wizję nienagannie gładkiej skóry a z pewnością nie będzie tak strasznie! Po zabiegu włoski zaczną wyrastać – nie panikujmy, nie oznacza to że zabieg się nie udał. Włoski będą pozbawione korzenia, dlatego szybko zaczną wypadać. Ponieważ włoski mają różne cykle wzrostu, dla efektu skóry pozbawionej włosków konieczne będzie wykonanie zabiegu około 4–6 razy na danym obszarze skóry.