• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Dlaczego wypadają nam włosy?

Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne i mocne włosy. Przeszkodą do osiągnięcia tego stanu jest między innymi wypadanie włosów. Dolegliwość ta  dotyczy nie tylko kobiet, ale także mężczyzn w różnym wieku. Gdy tylko zauważymy u siebie taki problem powinniśmy poddać się leczeniu. Jednak nie będzie ono efektywne jeśli nie poznamy przyczyny takiego stanu. Rzadko jest to problem tylko i wyłącznie kosmetyczny, ale popełniamy pewne błędy, które niekorzystnie wpływają na kondycję naszych włosów np.:

- częste wykonywanie zabiegów fryzjerskich takich jak farbowanie, trwała, tlenienie,

- suszenie włosów bardzo gorącym i suchym powietrzem,

- używanie kosmetyków zawierających alkohol, które osłabiają mieszki włosowe i sprawiają, że włosy wypadają, są słabe i matowe.

Nie rezygnujmy zupełnie z wizyt u fryzjera, ale starajmy się, aby te najbardziej wyniszczające zabiegi wykonywać niezbyt często. Preparaty fryzjerskie  takie jak lakiery, pianki również używajmy w rozsądnych ilościach. Inna przyczyną wynikającą często z naszych codziennych złych przyzwyczajeń jest:

- wysokie upinanie włosów,

- mocne ściskanie włosów przy związywaniu,

- spanie z włosami nawiniętymi na wałki lub papiloty. Unikajmy tych błędów, bo są one najłatwiejsze w przezwyciężeniu. Wystarczy tylko zmienić swoje nawyki i dowiedzieć się jak postępować, aby włosy zawsze wyglądały ładnie i zdrowo.

Wpływ diety na wypadanie włosów

Każdy wie, że włosy najczęściej wypadają kiedy zaczyna się jesień. Jest to spowodowane tym, że zmienia się nasza dieta i zaczyna brakować w niej cennych dla naszych włosów składników. Żeby temu zapobiec już wiosna i latem wprowadźmy do naszego jadłospisu produkty zielone, czyli sałata, szpinak, szczypiorek, pietruszka. Produkty te zawierają bardzo dużo żelaza i witamin cennych nie tylko dla naszych włosów, ale także dla cery. Jogurt, maślanka i kefir to również niezastąpione składniki naszej diety w walce o piękne włosy. Postaraj się wzbogacić menu w drożdże, które bardzo korzystnie działają na naszą urodę, w tym także włosy.
              Jeśli żadne z powyższych przyczyn wypadania włosów Cię nie dotyczą, lekarz pierwszego kontaktu lub dermatolog z pewnością skieruje Cię na badania, które wyjaśnią przyczynę Twojego problemu.

Inne przyczyny wypadania włosów

Z pewnością długotrwały stres nie działa dobrze na Twoje włosy. Staraj się unikać nerwowych sytuacji i rozluźniać się po ciężkim dniu. Inne przyczyny to choroby zakaźne, zażywane leki, choroby skóry głowy czy palenie papierosów. To tylko niektóre czynniki wpływające na stan naszych włosów. Jest ich dużo więcej. Jednak pamiętaj, że bez ustalenia konkretnej przyczyny leczenie będzie długotrwałe i nieskuteczne. Dlatego nie czekaj z wizytą u specjalisty i pozbądź się problemu.