• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem współczesnych kobiet i mężczyzn. Nieodpowiednia dieta, stres, przebyte choroby czy ciąża mogą być przyczyna tego stanu. Jeśli osłabienie mieszków włosowych ma charakter sezonowy i krótkotrwały nie powinniśmy się tym zbytnio martwić. Jednak przy długotrwałym i nasilonym wypadaniu włosów warto udać się do lekarza. Wszyscy wiemy, że zawsze od leczenia lepsza jest tylko profilaktyka. Dlatego jeżeli tylko zauważymy, że coś złego dzieje się z naszymi włosami zastosujmy domowe sposoby, często polecane przez nasze babcie. Oto kilka z nich:

- jajka wzmacniają budowę włosa i zwiększają ich gęstość. Mogą być pomocne stosując je jako pożywienie, jak też w formie maseczki.

- nacieranie głowy sokiem z czarnej rzepy lub czosnku sprawia, że ich składniki stymulują porost włosów.

- wcieranie oliwy z oliwek chroni zniszczone i suche włosy.

- drożdże mają zbawienny wpływ na naszą skórę w postaci odżywczych maseczki, jak
i mieszanek do picia.

- w łatwy sposób można zrobić tonik z bylicy,  tataraku lub pokrzywy, które hamują wypadanie włosów,  pobudzają ich wzrost i dodatkowo zwalczają łupież.

- mycie głowy w wodzie z solą z Morza Martwego wzmacnia włosy. Dostępne są też kosmetyki z minerałami Morza Martwego – warto po nie sięgnąć.

- uzupełnieniem tych czynności jest oczywiście racjonalna dieta, bogata
w witaminy A, B, E, cynk i selen.


Pamiętajmy również o tym, aby nie stosować gorącej wody do płukania włosów. Nie bez wpływu jest również nawilżanie organizmu od środka, czyli picie dużych ilości wody,
a ograniczanie kofeiny i papierosów. Ruch na świeżym powietrzu to też element profilaktyki w walce z wypadaniem włosów. Odwiedzaj często fryzjerkę, aby podcinać włosy pamiętając przy tym, żeby nie używać nadmiernej ilości kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów.
              Pamiętajmy o tym, że kondycja naszych włosów odzwierciedla stan całego naszego organizmu. Dbając o ogólny stan zdrowia dbamy też o nasze włosy, aby były naszą ozdobą,
a nie przyczyną zmartwieć.
A może znacie jeszcze inne sposoby zapobiegające wypadaniu włosów? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.