• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Jak pozbyć się blizn?

​Wiele osób boryka się problemem blizn. Nieestetyczne, w widocznych miejscach – to wszystko sprawia, że są one dla swoich posiadaczy naprawdę dużym utrapieniem. Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że obecny rozwój technologii i samej medycy estetycznej sprawia, że coraz więcej osób w naprawdę korzystnych cenach może pozwolić sobie na ich skuteczne usunięcie!

Zacznijmy może jednak o tego, co może być powodem powstania wspomnianych blizn. Niestety, jest ich naprawdę wiele. Nawet zwykły trądzik może przybrać tak poważną formę, że jego skutkami będzie pojawienie się nieestetycznych blizn, do tego na twarzy. Liczne zabiegi również sprawiają, że pacjenci posiadają po nich niemiłe pamiątki. Do tego wszelakie urazy, wypadki czy też oparzenia – one również sprawiają, że wiele osób przez długie lata boryka się z problemem blizn.

Jak wpływają na nas blizny?

Przede wszystkim – kluczowym aspektem jest to, gdzie dana blizna się znajduje. Niestety, blizny na twarzy czy w miejscach widocznych znacząco szpecą i niestety, trudno się do nich przyzwyczaić. Może to wpłynąć np. na pogorszenie poczucia własnej wartości i atrakcyjności danej osoby, zwłaszcza w przypadku, gdy blizna pojawia się w dorosłym wieku.

Nie inaczej jest w przypadku, gdy blizny znajdują się pod ubraniem. Pomimo tego, że na co dzień niewidoczne – np. w sytuacjach intymnych mogą one być bardzo kłopotliwe. Mogą również powodować, że dane osoby będą wstydzić się swojego ciała, co może przełożyć się na utrudnieniu np. w znalezieniu partnera. Jak widać – blizny są naprawdę poważnym problemem wielu ludzi. Na szczęście obecnie skutecznie możemy sobie z nimi poradzić!

Czym tak naprawdę jest blizna?

Zanim jednak przejdziemy do informacji o usuwaniu blizn – zastanówmy się, czym one naprawdę są. Jest to oczywiście po prostu tkanka łączna włóknista i powstaje w miejscu, w którym skóra właściwa wcześniej zostaje zniszczona. W niektórych przypadkach tkanki przybywa i jest to tak zwany bliznowiec. Tego typu problem jest niezwykle problematyczny z racji tego, że zwraca na siebie uwagę i należy do naprawdę mało estetycznych.

Co jest celem redukcji blizn?

Zacznijmy od tego – redukcję blizn możemy przeprowadzić metodą niechirurgiczną. Dzięki temu możemy zdecydować się na rozwiązanie mało inwazyjne, przyjazne dla pacjenta lub pacjentki, dodatkowo nie występuję po nim, chociażby, okres rekonwalescencji. Głównym celem jest przywrócenie elastyczności danego obszaru skóry, który wcześniej uległ uszkodzeniu. Mogło to mieć miejsca zarówno podczas urazu, jak i również podczas niektórych zabiegów chirurgicznych. Co ważne. Mała elastyczność samej blizny może sprawić, że funkcjonowanie z nią będzie w pewnych sytuacjach mało komfortowe.

Wiele blizn wiążę się również z przebarwieniami. W połączeniu np. ze wspomnianym wcześniej bliznowcem tworzy to naprawdę nieprzyjemne połączenie, które po prostu bardzo rzuca się w oczy. Na szczęście usuwanie blizn to również usuwanie przebarwień, które są ich wynikiem. Dzięki temu efekty takich zabiegów są naprawdę efektowne i nawet skóra okolicy blizny wygląda znacznie lepiej.

Najważniejsze jednak jest oczywiście zmniejszenie blizny. Używa się do tego z jednej strony lasera, z drugiej strony również wypełniaczy. Mowa oczywiście o nowoczesnym laserze frakcyjnym i wypełniaczu stworzonego na bazie znanego i skutecznego kwasu hialuronowego. Takiego zestawu używa się np. w Instytucie Medycyny Estetycznej Medestetis – gwarantuje on pacjentom najlepsze z możliwych obecnie efektów, ze względu na wysoką jakość sprzętu i samego wypełniacza. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania pokładane w takim zabiegu przez klientów.

Co zrobić, gdy chcesz pozbyć się blizny?

Jeżeli jesteś z Krakowa, Warszawy lub okolic – warto zgłosić się do Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis. Czeka tam na Ciebie profesjonalne wsparcie, sprzęt najwyższej jakości i efekty, jakich potrzebujesz. Pracownicy z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Możesz tam również liczyć na prawdziwych specjalistów medycyny estetycznej.

Nie czekaj, pozbądź się swoich blizn jak najszybciej!