• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

     
  • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

     
  • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

     
  • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

     
  • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

     
 

Jakie wypełniacze najskuteczniej ukryją zmarszczki?

Oznaki starzenia są przez większość z nas niepożądane. Siwe włosy można zafarbować, zmieniającą się sylwetkę ukryć. Jednak twarz jest naszą wizytówką i to właśnie jej starzenie się jej dla wielu osób najdotkliwsze.

Zmarszczki na naszej twarzy świadczą o wieku oraz zniekształcają nasz wygląd, często sprawiając że wyglądamy jeszcze dojrzalej niż w rzeczywistości. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zabiegi wypełniania zmarszczek, które dzięki rozwojowi medycyny estetycznej są obecnie coraz trwalsze i dają naprawdę świetne efekty. 

Na rynku istnieje wiele różnorodnych zabiegów wypełniania zmarszczek. Różnią się one przede wszystkim rodzajem wykorzystywanego wypełnienia – choć obecnie dominuje wykorzystanie kwasu hialuronowego. Dlaczego? Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w naszym organizmie. Jest bardzo dobrze przebadany i znane są nam jego właściwości.

Dzięki temu można kontrolować to, jak będzie się zachowywał po podaniu preparatów na jego bazie. Kwas hialuronowy nie powoduje uczuleń ani innych dolegliwości. Nie wymaga również wykonywania jakichkolwiek uprzednich testów – dlatego jest najbardziej uniwersalnym, najczęściej używanym wypełniaczem. 

Poza kwasem hialuronowym zmarszczki czasami wypełnia się również kolagenem, a również tłuszczem pobranym z własnego ciała. To, jakie wypełniacze zostaną użyte, zależy od miejsca które chcemy „poprawić”, a także od rozmiarów zmarszczek i ich ułożenia. Zarówno kolagen jak i tłuszcz, podobnie jak kwas hialuronowy zostają po jakimś czasie wchłonięte przez organizm i przyjęte przez niego jako własne składniki. Istnieją również wypełniacze niewchłanialne, zwane permanentnymi. Niestety, z uwagi na możliwe powikłania pozabiegowe oraz reakcje alergiczne – często pojawiające się z opóźnieniem – obecna nauka medyczna odchodzi od ich używania. 

Wypełniacze mają tę zaletę, że działają natychmiastowo – efekt jest widoczny od razu po zabiegu. W przeciwieństwie do kremów czy mniej inwazyjnych zabiegów nie mają działania prewencyjnego. Ich stosowanie polega na rekonstrukcji tego, co już się w naszym ciele, na naszej twarzy zmieniło – mają więc niemal moc odwracania czasu.