• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Medycyna estetyczna w walce z bruksizmem i nadpotliwością

Problemy z bruksizmem czy też nadmierną potliwością są bardzo przykre dla nas a jednocześnie będą źle działać na nasz organizm. Zasadniczo nadpotliwość będzie najczęściej dotyczyć takich części ciała jak ręce, klatka piersiowa czy stopy. Zbyt duża ilość potu najczęściej pojawia się w czasie uprawiania sportu czy też przy spożywaniu alkoholu, przy dużych emocjach i stresie.

Sama nadpotliwość nie ma jakiś strasznych konsekwencji, jeśli chodzi o zaburzenia zdrowotne, to jednak jest to stan kłopotliwy dla osoby, która ma taki problem. Jednocześnie będzie to problem w kontaktach towarzyskich. Dlatego może to utrudniać funkcjonowanie. Aby leczyć to schorzenie można między innymi stosować specyfiki, które zapisze nam lekarz, można także wybrać specjalnie przygotowane antyperspieranty. To jednak nie pozwoli nam na to, by pozbyć się tego problemu na zawsze. Pocenie się pozostanie i dalej będzie trudno sobie z nim radzić. Skuteczną walkę umożliwia nam obecnie botoks. Zastrzyki z toksyny botulinowej mogą gwarantować, że nadmiernie aktywne gruczoły będą nieco zatrzymane i nie będą nam sprawiały tak wielu problemów. Zabieg jest tutaj bardzo prosty. Wyznacza się wcześniej odpowiednie miejsca, w które następnie lekarz przy użyciu bardzo cienkiej igły wprowadza taką toksynę. W ten sposób zastopowane będą nasze nerwy i co za tym idzie gruczoły będą już dobrze pracować. Leczenie tutaj może dać dobre efekty i praktycznie u każdego pacjenta się dobrze sprawdza. Trzeba jednak taki zabieg powtarzać co jakiś czas, ponieważ na miejscu zablokowanych nerwów pojawią się nowe. Natomiast bruksizm to problem związany ze zgrzytaniem zębów.

Tutaj można również poradzić sobie medycyną estetyczną. Jest to najczęściej nieświadomy problem, który tak naprawdę może nawet prowadzić do zniszczenia koron zębowych. Często pojawia się również problem z budową zgryzu. Jeśli chodzi o przyczyny, które prowadzą do tego problemu to jest ich bardzo wiele. Często będzie to związane z predyspozycjami rodzinnymi czy stanem psychicznym, który nas dotyczy. Jeśli chodzi o leczenie to właśnie botoks bardzo dobrze się tutaj sprawuje. Prowadzi się przez niego do zablokowania mięśni i nerwów przez co nie będzie dochodziło do zgrzytania. Taki zabieg będzie trzeba jednak odpowiednio powtarzać. Medycyna estetyczna jest więc bardzo rozwinięta i daje nam masę różnorakich możliwości, z których można skorzystać. Stosowane środki dają nam szansę na to, by poradzić sobie z wieloma dolegliwościami w codziennym życiu, które mogą nam utrudniać normalne funkcjonowanie.