• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Mezoterapia bezigłowa a mezoterapia igłowa – którą wybrać i dlaczego?

Wiele osób, pragnąc poprawić wygląd swojej skóry, decyduje się poddać zabiegowi mezoterapii bezigłowej lub mezoterapii igłowej. Która metoda jest lepsza? Czy istnieje jakaś nowa alternatywa dla obu tych metod? Czym jest mezoporacja?

CZYM JEST MEZOTERAPIA?

Mezoterapia to zabieg niechirurgiczny, który polega na dostarczeniu do skóry właściwej takich specyfików, które wpłyną na skórę w sposób odżywczy i regenerujący. Zabiegi mogą być: - igłowe -> specyfiki dostarczane są do skóry właściwej za pomocą strzykawek zakończonych bardzo cienkimi igłami lub też przy pomocy urządzenia wykonującego w skórze niewielkie nakłucia - bezigłowe -> preparaty lecznicze i odżywcze wprowadzane są pod skórę bez igły, przy pomocy jedynie urządzeń wytwarzających prąd elektryczny o dużej częstotliwości. Sposób ten nosi miano elektroporacji.

DLACZEGO MEZOTERAPIA JEST SKUTECZNA?

Skuteczność mezoterapii wynika z jej działania bezpośrednio na skórę właściwą, czyli na miejsce, w którym zachodzą zmiany. Takie bezpośrednie działanie cechuje się większą skutecznością, niż nakładanie specyfików na zewnętrzną warstwę skóry. Tego typu działanie jest w pewnym stopniu skuteczne, ponieważ składniki wnikają w głąb skóry. Nie może być jednak skuteczne w stu procentach, ponieważ część specyfików zostaje na zewnątrz i działa jedynie na powierzchnię skóry. W jaki sposób mogłoby to cokolwiek zmienić, skoro zmiany zaczynają się głębiej? Mezoterapia działa w sposób bezpośredni na przyczyny pogorszenia się skóry zewnętrznej. Dzięki działaniu od środka, można zlikwidować zewnętrzne, nieestetyczne objawy problemów ze skórą – cellulitu, czy zmarszczek. W każdym z tych przypadków problem zaczyna się w środku ciała i właśnie tam należy umieścić specyfiki, które go rozwiążą.

MEZOTERAPIA IGŁOWA A MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Jeśli chodzi o skuteczność i wyższość jednej metody nad drugą, trzeba nadmienić, że mezoterapia z użyciem igły przynosi nieco bardziej zadowalające wyniki. Jest to skutek umieszczenia leczniczych specyfików w tych miejscach wewnątrz skóry, które przyczyniają się do zmian negatywnych, a więc – gdy się na nie odpowiednio zadziała – przyczynią się również do zmiany pozytywnej. Igła potrafi dotrzeć dużo głębiej, niż pozwala na to metoda mezoterapii bezigłowej. W procesie elektroporacji prąd elektryczny zwiększa przepuszczalność błony komórkowej, pozwalając na otwarcie kanałów hydrofilowych, co z kolei umożliwia przedostanie się do nich preparatów leczniczych i ich przyswojenie przez organizm. Jest to metoda nieinwazyjna, jednak inwazyjność metody igłowej przekłada się na jej większą skuteczność i łatwiejszą przyswajalność – po prostu dlatego, że cały preparat zostaje wprowadzony w głąb skóry i może z pełną mocą zadziałać na dotykające ją problemy. Jeśli chodzi o mezoterapię igłową, jej inwazyjność przekłada się na większą bolesność zabiegu – ponieważ skóra jest nakłuwana, pozostałością po tych nakłuciach mogą być siniaki i zaczerwienienia. Istnieje również ryzyko utworzenia się zgrubień, gdyż ciało broni się przed tego typu bezpośrednią ingerencją. Konieczne jest również przejście okresu rekonwalescencji po zabiegu, czyli ograniczenia swej aktywności przez jakiś czas tuż po mezoterapii igłowej. Główny dylemat polega zatem na konieczności przełamania swojego lęku – jeśli ktoś nie boi się igieł i jest zdeterminowany do uzyskania nie tyle zadowalającego, co rewelacyjnego efektu, powinien zdecydować się na mezoterapię igłową. Z pewnością może czuć dyskomfort w okresie tuż po zabiegu, jednak późniejsze, widoczne gołym okiem efekty na pewno uzna za warte chwilowego bólu. Przy tym wszystkie elementy wchodzące w skład gotowego specyfiku są bezpieczne dla zdrowia.

MEZOPORACJA

Istnieje jeszcze jedna, nowa metoda, która jest jednocześnie skuteczna i bezbolesna – stanowi zatem alternatywę dla mezoterapii igłowej. Skuteczność tej metody – w porównaniu do mezoterapii igłowej – oceniono na 99%. To niezwykle wysoki wynik, a przy tym zero kłucia! Problemem jest jedynie znalezienie takiego salonu kosmetycznego, który posiada odpowiedni sprzęt do mezoporacji, jak również stosuje najwyższej jakości kosmetyki i specyfiki, poprawiające wygląd skóry. Zabieg ten może być stosowany nie tylko na twarzy, lecz również na całym ciele. Zabieg jest przy tym nie tylko bezbolesny, ale wręcz przyjemny! Urządzenie nosi nazwę Acthyderm, a polecanymi kosmetykami są te oryginalne, włoskie, przeznaczone właśnie do zabiegów mezoporacji.