• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto zdecydować się zimą?

​Późna jesień i zima to najlepszy czas w roku na zabiegi medycyny estetycznej. Warto więc właśnie teraz podjąć decyzję o depilacji laserowej, wygładzeniu zmarszczek lub rozjaśnieniu skóry. Polepszenie jej wyglądu i kondycji może być najlepszym prezentem noworocznym, jaki sprawisz sobie sama.

Dlaczego zima to najlepszy czas dla medycyny estetycznej?

Późna jesień i zima ze względu na brak słońca, niskie temperatury i optymalną wilgotność to czas najlepszy na poprawianie stanu swojej skóry. Latem nasza cera narażona jest na dużą ilość promieniowania słonecznego, wysokie temperatury i radzenie sobie z morską wodą czy innymi wakacyjnymi atrakcjami. Wczesną jesienią powoli wraca do normy, regenerując się po letnich wrażeniach. Natomiast zimą jej stan jest już na tyle dobry, że bardzo dobrze reaguje na wszelkie zabiegi. Ponadto zimą nie musimy się martwić o podrażnienia słoneczne, a ubierając się w ciepłe ubrania dodatkowo chronimy skórę przed innymi czynnikami atmosferycznymi. Jest to sytuacja pożądana po zabiegach medycyny estetycznej, dlatego to właśnie czas od listopada do lutego i marca jest najlepszym okresem na ich stosowanie. Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać zimą?

Peeling chemiczny

Mechaniczne usuwanie martwego naskórka pozwoli w prosty i szybki sposób przywrócić skórze blask i zdrowy wygląd. Peelingi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej lub u kosmetyczek zawierają wyższe stężenia kwasów. Dzięki temu skuteczniej wnikają w warstwy skóry, usuwając martwe komórki i pobudzając nowe do szybszego wzorstu. Cera pozostaje wygładzona, lepiej odżywiona i wyrównuje się jej koloryt, a ewentualne przebarwienia stają się mniej widoczne. Jest jednak bardziej narażona na działanie promieni słonecznych, więc zima to idealny czas na bezpieczne wykonanie zabiegu i uzyskanie najlepszych efektów.

Intensywne nawilżanie

Po lecie nasza skóra bywa wysuszona przez słońce, wodę i wiatr. Jesień i zima to dobry czas na pomoc w jej regeneracji. Specjalistyczne kosmetyki z kwasem hialuronowym oraz innymi substancjami nawilżającymi będą działać jeszcze lepiej w czasie, kiedy czynników wysuszających jest mniej. Terapia nawilżająca pozwala na odżywienie skóry od wewnątrz poprzez aplikację pożądanych składników, witamin, aminokwasów, antyoksydantów i wielu innych. Skutkiem zabiegu jest wygładzenie skóry, pozbycie się drobnych zmarszczek i przebarwień oraz poprawienie ogólnego stanu cery.

Depilacja laserowa

Jest to zabieg polegający na laserowym usunięciu cebulek włosowych i pozwala na skuteczne i długotrwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Jeśli zależy Ci na takim efekcie, warto już teraz rozpocząć serię depilacji, które pozwolą Ci cieszyć się gładką skórą na długo. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań jest świeżo opalona skóra, więc okres późnej jesieni, kiedy złoty odcień zdążył już zblednąć jest najlepszym czasem na tego typu zabieg. Warto także pamiętać, że kilka tygodni przed zabiegiem nie można usuwać włosków skóry innymi metodami. Najlepsze efekty depilacji osiąga się po trzech-czterech zabiegach, więc będziesz mogła cieszyć się nimi już wiosną.

Fotoodmładzanie

Jest to zabieg, po którym nasza skóra jest w lepszej kondycji, wygląda na zdrowszą i młodszą. Polega na pobudzaniu komórek skóry przez działanie lasera. W ten sposób można usunąć przebarwienia pojawiające się na różnych częściach ciała, pajączki, zmiany trądzikowe, blizny oraz inne niekorzystne plamy skórne. Światło lasera pobudza produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra staje się rozjaśniona, ujędrniona i nabiera zdrowego kolorytu. Jest to zabieg najczęściej stosowany na twarz, szyję, dekolt oraz ręce. Jest on całkowicie bezpieczny i pozwala wrócić do normalnego funkcjonowania już na drugi dzień. Najlepiej wykonać go jednak w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra ma szansę na lepszą i szybszą regenerację, bez narażenia na szkodliwe czynniki.

Medycyna estetyczna zimą

Większość zabiegów medycyny estetycznej najlepiej wykonywać w okresie, kiedy nasza skóra nie jest narażona na szkodliwe promieniowanie słoneczne oraz bardzo wysokie bądź bardzo niskie temperatury. To właśnie jesienią i zimą skóra najlepiej przyjmie składniki odżywcze, najlepiej zareaguje na wypełnianie zmarszczek i najszybciej zregeneruje się po ingerencji chirurgicznej.

Jeżeli zachęciliśmy Was do zadbania o siebie zimą - koniecznie sprawdźcie ofertę Medestetis! Na pewno każdy znajdzie tam zabiegi idealne dla siebie!