• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Nadpotliwość – nie tylko letni problem

Na pewno najłatwiej byłoby wziąć zimny prysznic. Niestety nie zawsze taką możliwość mamy a każdy człowieka ma w sobie własny system związany z termoregulacją, który związany jest z poceniem. Mimo, że to jest stan dla nas nieprzyjemny to tak naprawdę jest bardzo ważny dla pracy całego naszego organizmu.

Bez tego systemu niestety nasz organizm nie byłby wstanie funkcjonować. Jak więc poradzić sobie z nadpotliwością, gdy niestety jest to dla nas zbyt duży kłopot i zbyt mocno się pocimy. Gruczoły, które produkują pot są na całym naszym ciele. Nie są jednak tak samo aktywne, dlatego pocenie w różnych częściach ciała jest inne. Inaczej będziemy się pocić w różnych częściach ciała. Najbardziej pocimy się zawsze w ramach dłoni i stóp oraz pod pachami. Pocenie się, gdy jest umiarkowane i nieco silniejsze przy stresowych sytuacjach nie będzie jakimś szczególnym problemem. Dużo gorzej jednak będzie gdy to pocenie będzie nadmierne. Chcemy wiec powiedzieć coś więcej o takich osobach, które mają taki problem z poceniem się i dla nich jest to niestety bardzo duży kłopot w codziennym życiu. W przypadku takich osób niestety zwykłe antyperspiranty zupełnie nie dają sobie rady. Na gładką cerę i suchą skórę Wykorzystywany obecnie w wielu przypadkach botoks to trucizna, która jeśli podawana jest w ramach rozsądnej dawki może mieć doby wpływ na organizm człowieka. jeśli chodzi o jej wykorzystanie w ramach medycyny estetycznej to obecnie stosowana jest w wielu różnych sytuacjach. Najczęściej jej wykorzystanie związane jest z wygładzeniem zmarszczek. Poza tym jednak stosuje się botoks również do leczenia nadmiernej potliwości. Jeśli chodzi o obecnie realizowane metody to właśnie od jakiegoś czasu botks jest w tym względzie chętnie wykorzystywany. Niestety minusem jest to, że efekty takiego zabiegu będą bardzo krótko trwały. Niestety toksyna nie będzie oczywiście usuwać gruczołów potowych, tylko swoim działaniem będzie wpływać na to, że będą one przez jakiś czas blokowane. Usuń źródło problemu! Oczywiście niestety obecnie nadal nadmiernie aktywne będą gruczoły potowe i to jest największy problemem. niestety botoks zablokuje je jedynie na jakiś czas. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że usunięcie potu z tych miejsc, gdzie pocimy się nadmiernie nie będzie niebezpieczne dla zdrowia ponieważ będziemy pocić się w ramach innych gruczołów. Jeśli chodzi o medycynę estetyczną to usuwanie gruczołów potowych realizowane jest w ramach dwóch zabiegów. Jeden to forma laserowa, w której naświetla się skórę od środka i będzie się w związku z tym wypalać te gruczoły, które nadmiernie działają. Taki zabieg jest jednak inwazyjny i często wybiera się w związku z tym mniej inwazyjną formę w postaci frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Taka metoda ma obecnie szerokie zastosowanie. Można nią między innymi usuwać rozstępy, a dalej dopiero pracować nad wyglądem twarzy czy ujędrnianiem ciała. Jeśli chodzi o leczenie nadpotliwości to taki zabieg również dobrze się sprawdzi. Będzie to polegać na tym, że gruczoły są wypalone ale nie jest to tak inwazyjna metoda jak w przypadku lasera.

Tutaj uciążliwość dla pacjenta jest mniejsza i jednocześnie można sobie poradzić z bolesnością, której praktycznie wyeliminowana. Zabieg, by był skuteczny warto, by realizować go dwa razy z miesięcznym odstępem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie da się tego problemu wyeliminować na stałe. Gruczoły będą się bowiem regenerować i co za tym idzie nawet jeśli będą usunięte mogą za jakiś czas wracać. Jeśli chodzi o wspomniane zabiegi przynajmniej na rok będziemy mieli z tym spokój. Przez ten okres problemy z poceniem staną się nam obce.