• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

 

 

Nasze zmagania z upływającym czasem i starania o zachowanie młodego i pięknego wyglądu nie są niczym nowym. Ludzkość od wieków chciała poznać sposób na zachowanie urody. Na szczęście żyjemy w czasach, w których istnieje możliwość poprawienie tego, co niekoniecznie nam się w sobie podoba. Pojawiające się zmarszczki, kształt nosa czy owal twarzy – wszystko da się zmienić. Oto krótka charakterystyka najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej na jakie się decydujemy.

 

 

 

 

Zaledwie parę lat temu operacje plastyczne były tematem tabu, czymś czego należało się wstydzić a już na pewno nie chwalić. Dzisiaj gwiazdy i celebryci nie ukrywają już tak skrupulatnie swoich zmian, ponieważ zabiegi te nie są już tak kontrowersyjne. Wynika to zapewne z tego, że stały się dostępne dla każdego i nie budzą już tylu skrajnych emocji. Większość z nas zgodzi się, że medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz usług, które skutecznie walczą z naszymi niedoskonałościami i kompleksami.

 

Powiększanie piersi
Zabieg ten należy do najczęściej wykonywanych. Istnieją dwie podstawowe metody – mniej inwazyjna z użyciem kwasy hialuronowego i tłuszczu oraz typowa operacja z użyciem silikonowych implantów. Każda kobieta wie, że ładny i zadbany biust to najistotniejszy atrybut kobiecości. Nic więc dziwnego, że kobiety tak często decydują się na przeprowadzenie tego zabiegu.

 

Korekta nosa
Kolejnym popularnym zabiegiem jest zmiana kształtu nosa. Jest on elementem, który w znacznej mierze decyduje o charakterze naszej twarzy. Nic więc dziwnego, że wszyscy marzą o prostym nosie, który będzie proporcjonalnie współgrał z resztą twarzy. Chirurgia plastyczna oferuje wyprostowanie, skrócenie, zmniejszenie nosa, usunięcie garbu, wymodelowanie czubka nosa oraz zmniejszenie nozdrzy.

 

Plastyka powiek
Worki pod oczami oraz zwiotczałe powieki skutecznie szpecą ogólny wygląd naszej twarzy. Oczy to w końcu jej najważniejszy element. Niestety makijaż nie zawsze jest w stanie uporać się z tymi niedoskonałościami. Na szczęście świetnie radzi sobie z nimi chirurgia plastyczna, która odmładza i przywraca oczom piękny i świeży wygląd za pomocą niezwykle precyzyjnych cięć.

 

Liposukcja
Zabieg polegający na modelowaniu ciała za pomocą odsysania tłuszczu cieszy się ogromną popularnością. Sesja wymaga udziału anestezjologa. Wszystko polega na rozbijaniu tłuszczu przy użyciu ultradźwięków, który potem jest odsysany. Praktycznie zaraz po przeprowadzonym zabiegu pacjent może iść sam do domu, wracając jedynie na specjalistyczne masaże.

 

Lifting twarzy
Ta chirurgiczna metoda odmładzania skóry twarzy i szyi jest nadal najskuteczniejszym sposobem pozbycia się efektów upływających lat. Zabieg polega na napięciu, wygładzeniu i podniesieniu skóry. Blizny usytuowane są w niewidocznych miejscach.