• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Odkryj możliwości botoksu

Dla jednych botoks jest wspaniałym sposobem na błyskawiczne wygładzenie zmarszczek na swojej twarzy, dla innych zaś przerażającym zabiegiem który może nieść ze sobą niezbyt dobre skutki uboczne. Podobnie jak w większości przypadków, żadna z tych odpowiedzi nie jest do końca prawdziwa. W rzeczywistości botoks jest zabiegiem posiadającym zarówno swoje wady jak i zalety, z którymi koniecznie musimy zapoznać się nieco bliżej zanim zdecydujemy się na skorzystanie z czegoś takiego. Dobrym momentem na wykonanie swojego pierwszego zabiegu tego typu jest wiek 30 lat.

Można wówczas wybrać się na coś takiego nawet z czystej ciekawości, bowiem jeden raz nikomu jeszcze nie zaszkodził; oczywiście, w tym wieku każdy może znaleźć już w swojej twarzy pewne rzeczy, które zwyczajnie mu nie odpowiadają. Zabieg jest bardzo szybki; polega na wstrzyknięciu toksyny w odpowiednie miejsce oraz założeniu specjalnego opatrunku, dzięki któremu w miejscu tym nie powstanie potem siniak. Nie wymaga to później żadnej obserwacji lekarskiej – po dosłownie kilkunastu minutach od jego zakończenia można wracać "do życia". Zresztą, pewna aktywność jest wówczas wskazana, bowiem przez pewien czas po zabiegu lepiej jest się nie kłaść ani nie schylać. Wskazane są natomiast ćwiczenia mimiki twarzy, bowiem dzięki temu wstrzyknięta wcześniej toksyna może zacząć lepiej działać na jej mięśnie. Warto jednak pamiętać, że dobry lekarz powinien zapisać swojego pacjenta na wizytę kontrolną mniej więcej tydzień po wykonaniu zabiegu. Pozwoli to na skontrolowanie efektów, wyeliminowanie ewentualnych błędów i w razie potrzeby przeprowadzenie dodatkowej korekty. Ilość botoksu konieczna do uzyskania zadowalających efektów jest uzależniona od wielu czynników. Niekiedy w przypadku osób starszych trzeba wstrzyknąć jej nieco więcej, bowiem tylko dzięki temu można uzyskać odpowiednią symetrię twarzy. Przed wykonaniem takiego zabiegu lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad na temat stanu jego zdrowia aby dowiedzieć się, czy nie istnieją tutaj żadne przeciwwskazania. Bardzo ważne jest przede wszystkim wypytanie o niektóre choroby, takie jak cukrzyca lub inne okoliczności – ciąża czy karmienie piersią – bowiem takie rzeczy nie pozwalają na wstrzyknięcie botoksu. Wykluczone jest również wykonywanie zabiegu na pacjentach przyjmujących niektóre leki. Nawiązanie w tej kwestii współpracy z doświadczonym i wykwalifikowanym lekarzem jest bardzo ważne, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka zabieg ten nie jest niczym szczególnie trudnym. Dobry lekarz powinien być przede wszystkim w stanie wybrać prawidłowe miejsce do wstrzyknięcia botoksu, a coś takiego zależy z kolei od wielu różnych czynników – może to być nawet fryzura pacjenta. Na szczęście żyjemy w czasach internetu, kiedy to znalezienie rzeczywiście idealnego dla siebie lekarza nie powinno nam sprawić żadnych wielkich problemów. Wystarczy jedynie zapoznać się nieco bliżej z opiniami na temat konkretnych ofert; dobrze będzie również znaleźć efekty zabiegów przeprowadzanych przez danego lekarza. Takie zabiegi powinien przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowany specjalista – nigdy nie wolno powierzać tego zadania na przykład zwykłej kosmetyczce.

Bezpieczeństwo jest wbrew pozorom jedną z najważniejszych zalet botoksu. Preparat ten nie jest trwały, przez co efekty takich zabiegów utrzymują się zwykle przez kilka miesięcy. Zabieg jest bezbolesny, a rezultaty mogą być naprawdę doskonałe. Niestety, wielką wadą tego preparatu jest to, że można dosłownie się od niego uzależnić, przez co wielu ludzi traci kontrolę nad wykonywaniem takich zabiegów. Podobnie jak w każdym innym przypadku, również botoks w nadmiarze może nam szkodzić i prowadzić do wielu niezbyt estetycznie wyglądających efektów ubocznych. Jeśli ktoś zatem sam planuje z tego skorzystać to musi wiedzieć o tym, jak ważne jest tutaj zachowanie umiaru.

więcej...