• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – wszystko, co powinnaś wiedzieć!

Masz wrażenie, że Twoje usta nie wyglądają już tak, jak kiedyś? Zaczyna brakować im objętości, tracą kontury oraz swój zmysłowy charakter? To może być oznaka, że w Twoim organizmie zaczyna brakować kwasu hialuronowego! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zarówno o nim, oraz o tym, jak możesz go uzupełnić – zapraszamy Cię do dalszej lektury!

Czym jest kwas hialuronowy?

To substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie i odpowiada m.in. za proces wiązanie w nim wody. Niestety, wraz z wiekiem kwasu hialuronowego w naszym organizmie ubywa, co skutkuje właśnie problemami z wiązaniem wody. To właśnie tego efekty możemy tak często zobaczyć, nie tylko na ustach. Często pojawiające się zmarszczki są efektem wiotczenia naszej skóry, której przyczyną są właśnie niedobory kwasu hialuronowego w naszym organizmie.

Na szczęście cały czas możemy zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu i właściwą gospodarkę wodną – kwas hialuronowy można bowiem dostarczyć do naszego organizmu podczas zabiegu, takiego, jakie w swojej ofercie ma, chociażby, Instytut Medycyny Estetycznej MedEstetis, który swoje oddziały ma zarówno w Krakowie, jak i również w Warszawie.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg modelowania lub powiększania ust?

Możemy wyróżnić głównie dwa powody – jednym z nich jest właśnie niedobór kwasu hialuronowego w naszym organizmie, który objawia się tym, że nasze usta tracą objętość i ewidentnie zaczynają wiotczeć, tracąc jednocześnie swój wcześniejszy kształt. Tkanki podczas takiego zabiegu zostają niesamowicie nawodnione, co znacznie przekłada się na wygląd oraz kondycję naszych ust. Kolejnym z powodów, który może nas skłonić do takiego zabiegu, jest asymetria ust. Jeżeli ona występuje – specjaliści skupiają się na odpowiednim wymodelowaniu kształtu ust, aby jednocześnie trafiał w obecne kanony piękna oraz każdego dnia cieszyły ich właścicielkę!

Co może być przyczyną problemów z ustami?

Jak już wspominaliśmy, jednym z najpowszechniejszym problemem, który pojawia się u pacjentek decydujących się na zabieg z kwasem hialuronowym, jest właśnie jego niewystarczająca ilość w organizmie, która przekłada się na problemy z gospodarką wodną. Nie jest to jednak jedyny powód!

Kolejny powód może mieć swoje podłoże w naszych genach – będzie to albo niewielka objętość ust, ich asymetria lub nawet wada zgryzu. Normalnie nie mamy na nie wpływu, zawsze jednak warto pamiętać, że mamy realne możliwości walki ze skutkami działania wspomnianych wcześniej genów – zabieg z kwasem hialuronowym jest tutaj doskonałym przykładem!

Nie możemy również zapomnieć o fotostarzeniu – to proces, który zachodzi w momencie, gdy na naszą skórę wpływają niekorzystne warunki środowiskowe czy atmosferyczne, do których zaliczymy również nadmierne promieniowanie słoneczne. Pod ich wpływem może dochodzi do dużej produkcji wolnych rodników a kolagen, który naturalnie znajduje się w naszej skórze, powoi zanika.

Jak wygląda zabieg i jak długo trwają jego efekty?

Zacznijmy może od drugiego pytania – efekty zabiegu kwasem hialuronowym trwają od 6 do 12 miesięcy – wszystko jest efektem indywidualnym, zależącym m.in. od trybu życia danej pacjentki.

Co do samego zabiegu – używa się do niego kremu znieczulającego, jednak w niektórych przypadkach – jeżeli występuje taka konieczność, również znieczulenia podobnego do tego, którego używają stomatolodzy. Sam zabieg trwa, zazwyczaj, maksymalnie 90 minut a polega on na tym, że pacjentce wstrzykuje się preparat z kwasem hialuronowym. Używa się do tego albo igły, albo mikrokaniuli – druga opcja, stosowana również przez Instytut medycyny Estetycznej MedEstetis, jest znacznie korzystniejsza, ponieważ nie pozostają wtedy żadne krwiaki, dzięki czemu pacjentka może od razu opuścić gabinet, a okres rekonwalescencji po zabiegu po prostu nie występuje. W przypadku użycia igły – może on trwać do kilku dni.

Ważny jest również fakt, że efekty zabiegu zaczynają być widoczne od razu po nim, jednak trzeba pamiętać, że pełny efekt będzie widoczny dopiero po około 2 tygodnia – kwas hialuronowy musi mieć czas, żeby związać wodę w naszym organizmie, same efekty nie mogą pojawić się od razu.

Jak widać, zabieg powiększania i modelowania ust nie dość, że jest prosty i szybki, to zazwyczaj nie powoduje nawet okresu rekonwalescencji. Wszystkie z Was, które chciałby zadać o swoje usta przed nadciągającym latem – zapraszamy na stronę www.medestetis.pl po więcej informacji!