• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

     
  • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

     
  • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

     
  • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

     
  • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

     
 

Preparaty na nadpotliwość - czy warto?

Preparaty na nadpotliwość - czy warto?

Pocenie się jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie pozwalającym utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Wówczas kiedy temperatura się zwiększa, uaktywniają się gruczoły potowe i dzięki temu organizm jest w stanie utrzymać stałą temperaturę ciała i zapobiega przegrzaniu. Jednak osoby cierpiące na nadmierne wydzielanie potu mają nieprzerwanie wilgotne dłonie, stopy i pachy. Jest to niestety dosyć powszechna dolegliwość. Polega ona na tym, że człowiek wytwarza dużo więcej potu niż jest to potrzebne organizmowi, aby się ochłodzić. Niebywale to utrudnia życie i uniemożliwia niekiedy kontakty między ludzkie? Jak częściowo zahamować nadmierne wydzielanie potu? Czy preparaty do ustne i naskórne pomagają, czy wręcz przeciwnie? 

Zasypki 


Zasypki stosowane są zapobiegawczo. Chronią wrażliwą skórę przed podrażnieniami, otarciami i zaczerwienieniem. Działają łagodząco i regenerująco na podrażniony naskórek. Zwalczają również nieprzyjemny zapach potu. Jednak trzeba pamiętać żeby stosować je około 1-2 razy na dzień, a także o tym, że działa jedynie zapobiegawczo – w żaden sposób nie redukuje nadmiernego wydzielania potu. 

Płyny do stosowania na skórę 


Płyny dostępne na rynku farmaceutycznym przedstawiają się jako środki lecznicze o działaniu profilaktycznym w nadmiernym poceniu się, działającym przez obniżenie aktywności gruczołów potowych. Stosuje się je zewnętrznie, bezpośrednio na skórę. Płyny stosuje się codziennie rano i należy pamiętać, że podczas stosowania preparatu jak i po jego bezpośrednim zakończeniu nie wolno usuwać owłosienia. Może pojawić się świąd, zaczerwienienie lub rumień okolic poddanych leczeniu. 

Tabletki 


Tabletki dostępne na rynku zawierają przede wszystkim naturalne środki, czy zioła takie jak szałwia lekarska, czy melisę, skrzyp polny oraz pokrzywę. Producenci zapewniają, ze tabletki sprzyjają normalizacji i hamowaniu wydzielania się potu w niepożądanych ilościach, a także wspierają obronę organizmu przed czynnikami zewnętrznymi. Jednak na dłuższą metę niestety zażywanie tabletek nie sprawdza się, ponieważ kiedy je odstawimy, organizm produkuje jeszcze większą ilość potu niż poprzednio. Ponadto przy stosowaniu tabletek jesteśmy zmuszeni częściej korzystać z toalety, co jest nieco problematyczne.