• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

W jakich przypadkach warto skorzystać z mikrodermabrazji?

W jakich przypadkach warto skorzystać z mikrodermabrazji?

Zabiegi medycyny estetycznej bywają bardzo pomocne, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy korzysta się z nich w sposób świadomy i rozsądny. Z takimi poprawkami i ulepszeniami łatwo można przesadzić. Nie zawsze są one zresztą wskazane, dlatego przed udaniem się do gabinetu na kolejny zabieg warto by było dowiedzieć się, na co on tak właściwie działa i w jakich przypadkach bywa pomocny. Jak to więc jest z mikrodermabrazją? Akurat medycyna estetyczna mówi o niej jak o jednym z bardziej uniwersalnych zabiegów. Teoretycznie więc powinna być w stanie pomóc każdemu, ale jednak w kilku przypadkach szczególnie warto ją zastosować, a opisujemy je poniżej.

Skóra pozbawiona blasku

Z tym problemem wiele osób zmaga się tuż po sezonie jesienno-zimowym. Brak dostępu do promieniowania słonecznego, silne wiatry, niskie temperatury powietrza i ogólnie rzecz biorąc dość trudne warunki atmosferyczne prowadzą do tego, że skóra zaczyna przyjmować znacznie mniej substancji odżywczych, a przez to robi się szara, matowa, sucha i wygląda po prostu na wyraźnie zmęczoną. Klasyczne kremy raczej jej wtedy nie pomogą. W takiej sytuacji w pielęgnacji warto uwzględnić intensywniej działające i mocniej skoncentrowane sera, jednakże i one często nie poradzą sobie ze skutkami zimowego ciężkiego okresu, a już na pewno nie zrobią tego zbyt szybko. Mikrodermabrazję można natomiast świetnie wykorzystać do rozjaśnienia, rozświetlenia i ożywienia cery. Skóra pod jej wpływem wyraźnie się pobudza i nareszcie prezentuje się świeżo i pięknie.

Trądzik

Nie tylko zresztą sam trądzik, czyli klasyczna postać tej jednej z częściej występujących chorób skórnych, ale też i po prostu różnego rodzaju niedoskonałości - pojedyncze wypryski, zaskórniki (pojawiające się głównie w strefie T: na nosie, czole i brodzie) oraz mocno rozszerzone i zanieczyszczone pory. Mikrodermabrazja znakomicie oczyszcza skórę. Oczyszcza ją dogłębnie, skupiając się głównie na porach i w ten sposób doprowadzając również do odblokowania przytkanych gruczołów łojowych. To bardzo ważne, aby przy nasilonych problemach skórnych związanych bezpośrednio lub pośrednio z trądzikiem dbać o regularne mocne oczyszczanie naskórka. Klasyczne żele do mycia czy nawet mocniejsze peelingi raczej tutaj nie wystarczą. Nie bez powodu zabieg mikrodermabrazji bardzo często jest stałym elementem pielęgnacji skóry trądzikowej i problematycznej.

Zmarszczki i starzejąca się skóra

Dużo częściej jednak zabiegami medycyny estetycznej i ogólnie rzecz biorąc bardziej skomplikowanymi i nietypowymi zabiegami kosmetycznymi interesują się osoby starsze niżeli te młode. Panie w wieku 40-50 lat dostrzegają na swoich skórach coraz więcej zmarszczek. Oczywiście wcześniej próbują im zapobiegać, stosując różnego rodzaju kremy czy inne produkty przeciwzmarszczkowe, jednakże natury nie da się oszukać, dlatego prędzej czy później wiek zaczyna uwidaczniać się na skórze. Jak poradzić sobie z tym problemem? Można albo pogodzić się z mijającą młodością, albo skorzystać z tego, co oferuje wszystkim medycyna estetyczna. Poprzez złuszczenie naskórka i wstrzyknięcie pod skórę specjalnych odżywczych substancji można poprawić elastyczność cery i nadać jej znacznie lepszego kształtu. Warto skorzystać z tej metody już w momencie, gdy na skórze będą widoczne pierwsze zmarszczki. W starszym wieku efekty kuracji mogą nie być aż tak dobre.

Cellulit

Akurat w przypadku tego mankamentu rodzajów terapii możliwych do przeprowadzenia jest bardzo dużo. Niemalże każdy gabinet medycyny estetycznej potrafi już znakomicie radzić sobie z pomarańczową skórą i jest w stanie zaproponować zmagającym się z nią pacjentom przynajmniej kilka różnych metod leczenia. Jedną z nich zawsze będzie jednak opisywana w tym tekście mikrodermabrazja. Z uwagi na to, że jest ona zabiegiem doprowadzającym do wyraźnego złuszczenia naskórka, pomaga ona odsłonić warstwę gładkiego i "nowego" ciała, a przy okazji pobudza krążenie, dzięki czemu działa też ujędrniająco.