• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Zabiegi kosmetyczne – czy są również dla mężczyzn?

 

​Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule naszym zdaniem jest bardzo prosta – oczywiście, że tak! Chociaż nie są one jeszcze tak popularne, jak w krajach zachodnich, to również polscy mężczyźni coraz częściej decydują się na wszelakie zabiegi kosmetyczne. Dla coraz mniejszej ilości z nich są one np. niemęskie. W końcu podobnie jak kobiety, i panowie coraz chętniej dbają o swój wygląd!

Dlaczego tak się dzieje? Z jednej strony nie można zaprzeczyć, że wygląd bardzo wpływa na nasze poczucie własnej wartości. Z drugiej strony – mamy dostęp do coraz większej ilości bodźców, reklam i wzorców, pochodzących, chociażby od celebrytów – wyglądają oni niemal idealnie! Dlaczego więc i my nie możemy chociaż trochę zbliżyć się do nich a konkretnie do ich wyglądu? Co więcej, wygląd każdego mężczyzny wpływa, chociażby na jego wizerunek w kwestiach biznesowych – jest to po prostu swego rodzaju inwestycja, która na pewno w części przypadków zwróci się z nawiązką o kolejnym udanym kontrakcie.

Z jakich zabiegów kosmetycznych jednak najczęściej korzystają mężczyźni?

Botoks.

Jest on równie popularny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na czym one jednak polega? Wstrzyknięcie toksyny butylinowej pozwala w prosty sposób, m.in. poprzez rozluźnienie mięśni mimicznych, wygładzić zmarszczki. Tyczy się to zarówno zmarszczek poprzecznych, tzw. kurzych łapek, które pojawiają się wokół oczu czy zmarszczek pomiędzy brwiami.

Każdy mężczyzna powinien zdawać sobie sprawę, że jest to zabieg prosty i bardzo skuteczny. Trwa ona zaledwie kilka minut, a polega na wstrzyknięciu wspomnianej wcześniej toksyny w wybrane mięśnie. Nie jest wymagane jakiekolwiek znieczulenie i nie występuje po zabiegu okres rekonwalescencji. Pacjent od razu może udać się do swojego domu. Efekty nie są widoczne od razu, lecz po około 3 tygodniach a sama ceny, w zależności od miasta, oscyluje w granicach 500 zł.

Kwas hialuronowy, czyli inna metoda na zmarszczki.

Również z pomocą kwasu hialuronowego możemy poradzić sobie ze zmarszczkami – głównie tymi drobnymi lub średnimi. Za pomocą tego zabiegu możemy również skutecznie zwiększyć obojętność różnych części naszej twarzy – sprawdzi się to zwłaszcza u mężczyzn, którzy skończyli 50 roku życia. Sam kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, jego wstrzyknięcie na odpowiednią głębokość powoduje poprawę jędrności i sprężystości skóry. Sam efekt takiego zabiegu może utrzymywać się aż cały rok. Zabieg wymaga znieczulenie, opuchnięcie trzyma się od kilku godzin do kilku dni a cena, w zależności od lokalizacji, waha się w granicach od 1 do 2 tysięcy złotych.

Walka z tłuszczem, czyli lipoliza.

Nie tylko zmarszczki są problemem wielu mężczyzny. Zdecydowanie więcej z nich na pewno chciałby się pozbyć przynajmniej części nadprogramowego tłuszczu. Tyczy się to nie tylko brzucha, ale również np. podbródka czy karku. Idealnym rozwiązaniem będzie oczywiście lipoliza. Zabieg ten polega na wstrzyknięcie w wybrane miejsce lecytyny – jej zadaniem jest po prostu rozpuszczenie tłuszczu. Nie można nastawiać się jednak na to, że jeden zabieg wystarczy – zalecane są serie, które obejmują przynajmniej cztery zabiegi. Tylko w takim przypadku możemy spodziewać się zapowiadanych efektów. Cena jednego zabiegu lipolizy zaczynają się, zazwyczaj, od około 200 zł.

Laseroterapia.

Kolejnym zabiegiem, na który bardzo często decydują się mężczyźni, jest właśnie laseroterapia. Jest to zabieg o niezwykle szerokim zastosowaniu. Za pomocą lasera możemy uporać się z rozszerzonymi naczynkami, nadmiernym owłosieniem czy powstałymi przebarwieniami. Ceny w takich przypadkach są bardzo różne, w zależności od efektów, których oczekujemy – zaczynają się one od 150 zł. W przypadku części z nich potrzebne jest również znieczulenie.

Warto zadbać o siebie!

Jak widać, w przypadku zabiegów kosmetycznych, również mężczyźni mają w czym wybierać. Warto pamiętać, że to tylko kilka przykładów. Warto zapoznać się z szerszą ofertą, chociażby znanej firmy Medestetis. Mają oni niezwykle rozbudowaną ofertę, niezależnie od płci klienta.

Nie można jednak zapominać o tym, że poszczególne zabiegi kosmetyczne mają swoje przeciwwskazania, na które każdy z nas powinien zwracać uwagę. W przypadku botoksu są to np. problemy z krzepnięciem krwi, w przypadku lipolizy - cukrzyca czy padaczka. Dodatkowo, po każdym zabiegu mamy poszczególne zalecenia, do których powinniśmy się stosować. Jeżeli odpowiedzialne wybierzemy zabiegi i będziemy stosować się do otrzymanych zaleceń – będziemy pewni, że nasz wygląd znacznie się poprawi! Zapraszamy również do sprawdzenia szerokiej oferty Medestetis!