• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Czy medycyna estetyczna jest dla Ciebie?

Każda z nas chciałaby zachować piękny i młody wygląd jak najdłużej. Stosujemy kremy przeciwzmarszczkowe i próbujemy poprawić swoją urodę za pomocą makijażu. Czasami jednak te metody zawodzą i szukamy czegoś o trwalszym i widoczniejszym działaniu. Wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. 

Medycyna estetyczna często bywa mylona z chirurgią plastyczną. Kojarzy nam się z poprawianiem urody przez różnorodne zabiegi. To jednak nie do końca prawda. Medycyna estetyczna skupia się przede wszystkim na profilaktyce. Jest to dziedzina medycyny ukierunkowana na dążenie do młodego wyglądu skóry. W jej ramach znajdziemy zarówno zabiegi profilaktyczne, mające na celu zachowanie skóry w dobrej kondycji, a także działania rekonstrukcyjne – dla tych z nas, które chcą przywrócić cerze witalność. 

Medycyna estetyczna to zabiegi nieinwazyjna lub mało inwazyjne. Nie należy więc się jej obawiać. Wiele z nas często nawet nie zdaje sobie sprawy że podczas poddawania się niektórym zabiegom korzysta z dorobku tej właśnie gałęzi medycyny. Jednym z takich szeroko wykonywanych zabiegów jest na przykład peeling – mechaniczny albo chemiczny.

Również mezoterapia i laseroterapia to środki często wykorzystywane w tej dziedzinie medycyny. 

Jeśli chciałabyś poprawić wygląd swojej cery, możesz śmiało skorzystać z dorobku medycyny estetycznej. To jednak zabiegi nie tylko na cerę. Ta gałąź medycyny może zainteresować również osoby zmagające się z innymi defektami urody. Jeśli masz cellulit, blizny, rozstępy, albo jesteś niezadowolona z wyglądu swojego biustu czy kształtu twarzy i policzków – medycyna estetyczna może okazać się rozwiązaniem dla Ciebie. Jej celem jest poprawia jakości życia pacjentów, a więc nie leczenie, ale wykonywanie zabiegów u zdrowych pacjentów zmagających się z kompleksami lub po prostu chcących poprawić swój wygląd. 

Granicę pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną wyznacza inwazyjność zabiegów. Medycyna estetyczna nie posługuje się żadnymi działaniami chirurgicznymi, a więc nie narusza integralności Twojego ciała. Po zabiegu nie odczuwa się dolegliwości bólowych, można zwykle funkcjonować zupełnie normalnie. Mimo to efekty zabiegów estetycznych utrzymują się naprawdę długo, dlatego śmiało można powiedzieć, że mimo dość wysokiej ceny, warto z nich skorzystać.