• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Mikrodermabrazja - najlepszy peeling dla Twojej cery!

Czasami warto zafundować sobie specjalistyczny zabieg wykonywany przez profesjonalistę. Pozwala to nie tylko na odprężenie i poczucie „dopieszczenia” ale też wywiera efekty których nie uzyskamy w domowym zaciszu. Jednym z takich zabiegów jest mikropeeling – czyli mikrodermabrazja. 

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania kolejnych warstw naskórka. Działa podobnie do peelingu który stosujemy w domu. Chodzi również o mechaniczne ścieranie martwej skóry. Jednak w przeciwieństwie do domowych peelingów mechanicznych mikrodermabracja operuje – jak sama nazwa wskazuje – miniaturowymi drobinkami. Ścieranie następuje to poprzez nakierowanie na skórę strumienia maleńkich kryształków, które trafiając w skórę powodują odłączanie się od niej wierzchnich warstw. Dzięki temu ten zabieg jest bardzo łagodny i powoduje mniej podrażnień niż wiele gruboziarnistych peelingów. 

Mikrodermabracja może pomóc w poprawieniu wyglądu i kondycji skóry w różnym stanie. Warto ją wykonać nawet na zdrowej skórze bez problemów – spowoduje złuszczenie naskórka, co doprowadzi do regeneracji skóry i zapewni jej bardziej rozświetlony wygląd. Bezpośrednimi wskazaniami do tego zabiegu są przede wszystkim zmarszczki, trądzik, przebarwienia, blizny i rozstępy a także inne zmiany na skórze które nie są otwartymi ranami. O ewentualnych przeciwwskazaniach powinien poinformować nas przeprowadzający zabieg, jednak z pewnością są to niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne w danym obszarze skóry, ostry trądzik, opryszczka, a także inne ostre dolegliwości skóry powodujące przerwanie jej ciągłości. 

Zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia. Niezwykle istotne jest odpowiednie dostosowanie rodzaju urządzenia i siły jego działania do danej osoby i dolegliwości, dlatego tak ważne jest korzystanie wyłącznie z usług profesjonalnych gabinetów. Obecnie zabieg ten przestaje być wykonywany wyłącznie przez lekarzy dermatologów i staje się również domeną salonów kosmetycznych. Bez względu na to kto go wykonuje, warto zwrócić uwagę na higienę panującą w danym gabinecie i spytać o kwalifikacje personelu. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i rozczarowań.