• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Osocze bogatopłytkowe jako sposób na wypadanie włosów

Osoby, które borykają się z problemem wypadania włosów wiedzą, że jest to przyczyna licznych kompleksów i niskiej samooceny. Czują się mniej atrakcyjne i ograniczają kontakty z ludźmi. Te osoby mają niska samoocenę, co przekłada się na gorsze wyniki
w pracy i samopoczucie w domu. By zwalczyć swój problem uciekają się do różnych sposobów często mało skutecznych, takich jak różnorodne maści i suplementy lub bardzo drogich na przykład transplantacja włosów. Tymczasem istnieje dużo bardziej skuteczny sposób.

Na czym polega ta metoda?

Nowoczesna medycyna oferuje terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest to preparat uzyskany z własnej krwi pacjenta, która jest pobierana i poddana wirowaniu w celu oddzielenia czerwonych krwinek od osocza i kilkakrotnie zagęszczona. Terapie tą stosuje się nie tylko u pacjentów z łysiejących, ale również tych z osłabionymi włosami wymagającymi wzmocnienia. Zabieg polega na ostrzyknięciu obszarów skóry głowy, gdzie włosy są najbardziej przerzedzone. Na skutek działania preparatu, po około 3 miesiącach włosy odrastają mocniejsze i gęstsze. Obecnie metoda ta jest już dostępna w klinikach w Polsce. Nie należy do najtańszych, ale gwarantowana jest duża skuteczność. Osiągnięte wyniki sprawią, że poczujemy się atrakcyjni i poprawi się nasze samopoczucie.
               Aktualnie prowadzone są prace nad stworzeniem kremu zawierającego preparat osocza. Jeśli skończą się one powodzeniem, każda osoba borykająca się z łysieniem będzie mogła kupić taki krem i samodzielnie stosować go w domu. Nie musisz się już martwić swoimi słabymi włosami lub ich brakiem - terapia osoczem jest niezawodna.