• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Chcesz czuć się 10 lat młodsza? Te zabiegi Ci w tym pomogą! Część II

Zapraszamy również do przeczytania pierwszej części tego artykułu: http://salontais.pl/chcesz-czuc-sie-10-alt-mlodsza-te-zabiegi-ci-w-tym-pomoga-czesc-i_repm.a​

Remodeling nieablacyjnym laserem.

Zmarszczki, zmęczone okolice oczu czy przebarwienia powstające na cerze to tylko niektóre rezultaty starzenia się skóry. Z pomocą może przyjść leczenie laserowe. Wiele osób obawia się tego typu zabiegów, ponieważ pojawiło się przekonanie, że po terapii mogą pojawić się silne zaczerwienienia a w efekcie zasinienia, które utrzymują się na skórze przez wiele dni. Obecnie technologia jest na tak wysokim poziomie, że ryzyko pojawienia się tak obszernych obrzęków jest wręcz zerowe. Specjalne platformy, którymi wykonuje się zbiegi nieablacyjnego odmładzania, działają w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu nie dochodzi do zniszczeń i przerwań w naskórku. Wykorzystanie w ten sposób promieniowania laserowego niweluje się pierwsze oznaki fotostarzenia skóry oraz poprawia jej jędrność. Jest to doskonała terapia w walce z rozszerzonymi porami, przebarwieniami słonecznymi i hormonalnymi, które niestety również dodają nam lat. Zabieg polega na termicznym oddziaływaniu na komórki skóry właściwej przy użyciu odpowiednio dobranej wiązki światła lasera. Nie dochodzi do żadnych uszkodzeń naskórka, a pacjent może jedynie odczuwać lekkie ukłucia pod wpływem działania światła. W wyniku takiej laseroterapii dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastylowych w efekcie czego, skóra nabiera młodszego wyglądu. Okres przebudowy skóry zależy od uwarunkowań genetycznych danej osoby, ale najdłużej trwa do kilku tygodni. Sam zabieg to kwestia od 30 do 60 minut, a uzyskane efekty utrzymują około roku.

Osocze bogatopłytkowe.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest jednym z najlepszych rozwiązań, gdy u pacjenta pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Idealnie sprawdza się w sytuacjach, gdy twarz traci jędrność i naturalny blask. Zabieg polega na biostymulacji komórek skóry, co prowadzi do naturalnego powstawania we krwi osocza bogatopłytkowego. Osocze przyspiesza produkcje nowych naczyń krwionośnych, usprawnia proces regeneracji tkanek oraz pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Stymulowane w ten sposób komórki macierzyste sprawiają, że skóra nabiera jędrności i blasku, który potrafi odmłodzić kobietę o dobre kilka lat. Zabieg przede wszystkim wygładza zmarszczki, ujednolica koloryt skóry, poprawia ukrwienie, poprawia elastyczność i gęstość skóry, a także wpływa na remodeling włókien kolagenowych. Leczenie odbywa się pod ścisłą kontrolą lekarza specjalisty. Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi, następnie wydzielane są z niej leukocyty i erytrocyty oraz osobno osocze z płytkami krwi. Proces przeprowadza się w specjalnej wirówce, a w efekcie powstaje osocze bogatopłytkowe. Osocze stosowane jest albo punktowo, albo liniowo w zależności od potrzeb. Zabieg trwa do godziny i powinien być systematycznie powtarzany, jeżeli chcemy uzyskać optymalne efekty.

Mezoterapia.

Mezoterapia to zabieg zapewniające dobre rezultaty przede wszystkim w odmładzaniu okolic oczu, a to właśnie ten obszar twarzy jest najbardziej narażony na pierwsze oznaki starzenia się. Dodatkowo mezoterapię można zastosować w leczeniu cellulitu, redukcji blizn oraz rewitalizacji skóry. Jest to terapia zalecana w seryjnym wykonywaniu zabiegów od 3 do 6 w odstępach kilku tygodniowych. Właściwe zaplanowanie leży już w kwestii lekarza specjalisty. Leczenie takim sposobem ma na celu odżywienie i poprawę naturalnego nawilżenia skóry. Do głębszych warstw skóry wprowadza się odpowiednio dobrane preparaty odżywcze, czyli tzw. koktajle. Przygotowywane są one na bazie składników nawilżających i regenerujących. Mogą to być aminokwasy, witaminy lub kwas hialuronowy. Zabieg przeprowadzany jest stosunkowo szybko w granicach od 30 do 60 minut, a efekty potrafią być naprawdę imponujące.

Obecnie wiele klinik medycyny estetycznej może zaoferować szeroki wachlarz zabiegów, które sprawią, że poczujemy się 10 lat młodziej. To tylko kilka przylądowych terapii, które codziennie poprawiają samopoczucie setkom kobiet nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Warto zadbać o dobry wygląd, tak aby