• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Jak wymodelować owal twarzy

 

 

Współczesna medycyna estetyczna oferuje nam szeroki zakres usług bez konieczności użycia skalpela. Jeśli chcesz przywrócić swojej twarzy piękne rysy, możesz zdecydować się na zabieg wolumetryczny polegający na podniesieniu owalu, zwiększeniu objętości oraz przywróceniu gęstości skórze twarzy.

 

 

 

Głównym zadaniem zabiegu modelującego kontury twarzy, czyli wolumetrii twarzy, jest skorygowanie lub przywrócenie jej właściwego kształtu. Przebiega on z reguły tak, że wprowadza się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który następnie zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Substancja działa tak, że wypełnia zapadniętą objętość policzków i innych okolic, pozwalając uwydatnić i korygować profil twarzy jak i sam jej kształt. Rezultaty są jednolite i naturalne, a nasza twarz wygląda młodziej i promienniej.

 

Czy warto?
Sam zabieg nie należy do inwazyjnych i nie obciąża organizmu, tak więc warto poświęcić parę chwil, aby przywrócić swojej twarzy dawny blask. W końcu z wiekiem nasza skóra traci jędrność i elastyczność, przez co staje się bardziej wiotka i opada. To wszystko powoduje widoczną zmianę konturu twarzy. Zabieg modelujący owal pomaga powstrzymać te widoczne oznaki starzenia się skóry poprzez wyrównanie konturów. Z reguły zabieg poleca się osobom w średnim wieku, jeśli jednak nie jesteś zadowolona z naturalnego wygląda możesz w dowolny sposób wymodelować swoje rysy twarzy.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?
Mimo, że w przypadku zabiegu wolumetrii działamy na twarzy to zabieg ten nie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Zdarza się, że w miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie lub delikatny obrzęk, jednak znika on samoistnie w przeciągu trzech dni. Pamiętaj jednak, że przez kilka godzin po zabiegu lepiej unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy jej dotykania, ponieważ nie chcesz, aby wypełniacz się przemieścił. Warto jednak podkreślić, że wbrew obawom, jakie niektórzy z nas wciąż mają odnośnie zabiegu, wolumetria twarzy jest w zasadzie bezbolesna i wyjątkowo bezpieczna, szczególnie przy zastosowaniu preparatów nowej generacji. Ich nowy skład pozwala nam uniknąć jakichkolwiek powikłań i ograniczyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych do minimum. Należy też dodać, że zabiegi modelowania owalu twarzy można spokojnie łączyć z większością innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Przeciwwskazania
Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. I tak wolumetrię twarzy odradza się kobietom w ciąży oraz karmiącym matkom. Również osoby cierpiące na zakażenie skóry, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe i cukrzycę powinny zrezygnować z wykonania zabiegu.