• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Rodzaje zabiegów wykonywane w chirurgii estetycznej

 

 

Współczesność kładzie duży nacisk na nasz wygląd fizyczny, dlatego obsesyjnie dbamy o każdy szczegół i drobnostkę. W przeszłości niewiele można było zrobić z kompleksami, defektami czy urazami. Dzisiaj jednak medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które pozwolą nam uporać się z wszelką niedoskonałością. Oto krótka charakterystyka zakresu działań chirurgii plastycznej.

 

 

 

Dzisiaj medycyna estetyczna jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią medycyny ogólnej i wprowadza coraz to nowe zabiegi i usługi, skutecznie likwidujące wszelkie niedoskonałości, które znacznie obniżają komfort fizyczny i psychiczny pacjenta. W przeszłości majsterkowanie przy swoim ciele za pomocą chirurgii estetycznej budziło wiele emocji i kontrowersji, dzisiaj stało się zwyczajną procedurą, na którą w pewnym momencie decyduje się wielu z nas. W końcu nie chodzi tu tylko o pozbycie się zmarszczek, ale o redukowanie lub rozbudowywanie innych istotnych partii naszego ciała, czasem o rekonstrukcję jego części po wypadku lub chorobie.

 

Medycyna i chirurgia estetyczna
Jest do dział medycyny, który należy do estetologii medycznej i zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, które w dużej mierze są zorientowane na profilaktykę starzenia się skóry. W dalszym etapie wymienia się również działania rekonstrukcyjne, których podstawowym celem jest odtworzenie stany sprzed procesu starzenia lub uszkodzenia fizycznego. Ten dział medycyny obejmuje procedury, których wykonywanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu, co warto mieć na uwadze w sytuacji, kiedy chcemy zdecydować się na poszczególny zabieg. Głównym celem działań medycyny estetycznej jest poprawa atrakcyjności fizycznej pacjenta. Chirurgia estetyczna należy do jednego z działów medycyny estetycznej i zajmuje się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała.

 

Rodzaje wykonywanych zabiegów
Chirurgia plastyczna często obejmuje zabiegi, które wymagają operacji rekonstrukcyjnych i plastycznych po odbytych urazach czy chorobach jak nowotwory, oparzenia skóry, wady wrodzone, amputacje i zniekształcenia pochorobowe. W tej sytuacji mamy głównie do czynienia z działaniami rekonstrukcyjnymi. W celach kosmetycznych na życzenie pacjenta i po konsultacji z lekarzem wykonuje się takie zabiegi jak powiększenie lub zmniejszenie piersi, zmiana kształtu nosa, plastyka powiek, lifting twarzy, powiększenie ust, usuwanie blizn czy liposukcja.