• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Wszystko o korekcie nosa

 

 

Lekki garb, krzywizna czy wielkość nosa mogą zupełnie zepsuć nasze rysy twarzy i negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Cóż, nos jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów naszej twarzy i to najczęściej na nim skupia się uwaga naszego rozmówcy. Z reguły kształt nosa uwarunkowany jest genetycznie, jednak często ulega zmianie na skutek wypadku lub wraz z wiekiem. Dzięki drobnej interwencji chirurgicznej możemy nadać mu upragniony wygląd.

 

 

 

Kształt nosa zdecydowanie wpływa na charakter naszej twarzy. Zdarza się, że właśnie ten element psuje całość poprzez swoje nieregularności. Wówczas możemy zdecydować się na plastyczną korektę kształtu nosa, która jest jedną z trudniejszych operacji plastycznych. Pamiętaj zatem, aby zawsze kierować się doświadczeniem lekarza a nie ceną zabiegu. Na szczęście jest to dość popularna usługa i w Polsce można znaleźć świetnych specjalistów.

 

Czy warto operować nos?
Pamiętaj, że poza estetyką liczy się przede wszystkim funkcjonalność nosa. Bywa tak, że jego wewnętrzna budowa znacznie utrudnia nam oddychanie. Korekta nosa obejmuje zatem zarówno poprawę jego funkcjonalności zewnętrznej jak i wewnętrznej. Nie należy jednak lekceważyć względów estetycznych. Wielu z nas zmaga się z poważnymi kompleksami dotyczącymi wyglądu naszego nosa. Przez to jesteśmy mniej pewni siebie, co przekłada się na wszystkie aspekty naszego życia. Jeśli istnieje mało inwazyjna metoda mogąca raz na zawsze uporać się z naszym problemem to czemu z niej nie skorzystać? Wszystko to w końcu ma służyć naszemu lepszemu samopoczuciu. 

 

Co możemy zmienić?
Za pomocą interwencji chirurgicznej możemy zmienić wielkość nosa tak, żeby był on proporcjonalnie dostosowany do reszty naszej twarzy. Możemy również nadać mu odpowiednią szerokość. Poza tym często zmienia się profil grzbietu lub czubka nosa. Istnieje również możliwość regulacji szerokości nozdrzy oraz zmienienia kąta pomiędzy nosem a górną wargą. Sam zabieg polega na korekcji części chrzęstnej oraz kostnej nosa. Niestety na efekty trzeba czekać długo, czasem nawet do 6 miesięcy. Do tego dochodzi również dyskomfort, jaki pacjent odczuwa po zabiegu. Wiąże się to z obrzękiem nosa, czasem nawet całej twarzy. Wszystkiemu towarzyszy również ból operacyjny. Przez kilka miesięcy należy również unikać skrajnych temperatur oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Są to skutki, których nie da się uniknąć, ponieważ nos jest dość wrażliwą częścią naszego ciała. Chcąc więc cieszyć się upragnionym efektem, musimy uzbroić się w cierpliwość.