• " Uroda jest najlepszym listem polecającym" - Michel de Montaigne

   
 • " Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem"

   
 • "Uroda była i będzie zawsze królową." - Aleksander Dumas

   
 • "Uroda kobiety jest formą władzy." - Susan Sontag

   
 • " Kobieta brzydka to taka, której uroda jest ukryta" - przysłowie wietnamskie

   
 

Usuwanie blizn - na czym polega zabieg medycyny estetycznej


Blizny to jest zmora coraz większej ilości osób. Niby nie jest to coś, co przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu, ale z drugiej strony w pewnym sensie nas szpeci i nie pozwala wyglądać w pełni tak jak byśmy sobie tego życzyli. Powodem do dumy mogą być „blizny wojenne”, które świadczą o naszej odwadze, o naszych przeżyciach.Słynna blizna na czole książkowej postaci - Harrego Pottera, również była powodem do dumy, bo uczyniła go wyjątkowym. Ale jeśli nie byliśmy na wojnie, nie uczymy się w Hogwarcie i nie walczymy z Voldemortem to niestety, ale nasze blizny zwykle są przebytych chorób, problemów ze skórą lub co gorsza jakiś traumatycznych urazów, które chcielibyśmy na zawsze usunąć z naszego życia. Takie blizny przypominają nam o przykrym wydarzeniu niemal każdego dnia. W takiej sytuacji jedynym i najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie pozbycie się na stałe niechcianych przez nas blizn. W obecnych czasach bez większego problemu możemy tego dokonać poprzez zabiegi medycyny estetycznej. Dlaczego więc by z tego nie skorzystać? Poniżej znajduje się artykuł, który wprowadzi Cię pokrótce w świat medycyny estetycznej oraz z którego dowiesz się w jaki sposób skutecznie i raz na zawsze możesz pozbyć się swoich blizn! Zapraszam do lektury!

Czym są w ogóle blizny?

Blizny są to niezbyt dobrze wyglądające pamiątki na naszej skórze po różnego rodzaju urazach. Bardzo często są one także pozostałością po zabiegu operacyjnym. Działa to w ten sposób, że blizna formułuje się na skórze, w momencie gdy ubytek sięga do skóry właściwej, a następnie do dalszych warstw skóry. Generalnie w przypadku, gdy blizny nie wywołują u nas niechcianych objawów typu przykurcze lub nie szpecą okropnie naszego ciała to można z nimi żyć. Musisz także wiedzieć, że blizny jest to przejściowy stan, który ma miejsce po zagojeniu się ubytku tkanki. Bliznowacenie, czyli stan zejściowy działa w ten sposób, że powstaje zbita, słabo unaczyniona tkanka łączna w naszym ciele. Warto także wspomnieć tutaj o tym, że blizna jest tkanka łączna włóknista, która pojawia się w miejscu zniszczonej skóry właściwej. Czasami bywa tak, że nasza blizna może przekształcić się bliznowiec (keloid) – jest to blizna przerostowa. W porównaniu do tkanki zniszczonej przez uraz to blizna przerostowa cechuje się o wiele większym przyrostem tkanki łącznej.

Skąd biorą się blizny?

Główną przyczyną powstawania blizn jest uszkodzenie naszej skóry. Jednak jeśli by wgłębić się lepiej w ten temat okazuje się, że źródeł z których powstają nasze blizny może być jednak więcej. Pojawienie się blizny na naszej skórze może być także oparzeniem, czy nawet zwykłym trądzikiem.

W jakiej sytuacji należy zastanowić się nad usunięciem blizn?

Oczywiście warto pomyśleć o usunięciu blizn, gdy stanowią one zagrożenie dla naszego zdrowia oraz pewien dyskomfort dla nas samych. Jeśli nie czujemy się dobrze z naszymi bliznami to koniecznie należy pomyśleć o ich redukcji. Bardzo często blizny to uciążliwy kłopot, przede wszystkim jeśli znajdują się w miejscu, którego nie można łatwo zakryć. Poza tym jeśli ciągle o nich myślimy i przeszkadzają nam na każdym kroku to posiadanie ich może stać się dla nas bardzo uciążliwe. Czasami zdarza się również, że blizny przyczyniają się do naszego dyskomfortu fizycznego, na przykład w sytuacji, gdy znajdują się one w okolicy naszych stawów.

Na czym polega i jak wygląda redukcja blizn?

Zabieg redukcji blizn polega na zniwelowanie blizny poprzez zwiększenie elastyczności oraz spłycenie naszej szramy. Aby tego dokonać należy użyć wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego oraz specjalnego lasera frakcyjnego. Jeśli zastosujemy tego rodzaju niechirurgiczne terapie, które mają na celu zredukować zmiany bliznowe to dzięki temu rozjaśnimy zmienione miejsca. Ponadto uda nam się w ten sposób zmniejszyć blizny przy użyciu lasera i wypełniaczy oraz dokonamy rewitalizacji elastyczności naszej skóry. Pamiętaj o tym, że laserowa redukcja blizn jest to najbardziej nowoczesna oraz skuteczna metoda, która pomoże nam pozbyć się szpecących nas blizn. Wszelkie zabiegi operacyjne czy też chemiczne są o wiele bardziej inwazyjne i niebezpieczne niż laserowa redukcja blizn. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej – już dziś zapisz się na zabieg laserowy, który pomoże Ci usunąć brzydkie blizny z Twojej skóry!